Δράσεις του σχολείου μας!

ΜΝΑΕ           ΤΕΧΝΟΜΑΘΕΙΑ              ΔΑΙΔΑΛΟΣ            ΕΙΚΟΝΙΚΕΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΙΣ

1. ΜΝΑΕ

2021-22 Τομέας Μηχανολογίας

Α. «Κυκλοφοριακή αγωγή-ατυχήματα-οδική ασφάλεια»

Β. «Βελτίωση του σχολικού κήπου-εξωτερικό βάψιμο των μηχανολογικών εργαστηριών»

2021-22      Τομέας Ηλεκτρολογίας-Ηλεκτρονικής

«Σχεδίαση και κατασκευή σχολικού κουδουνιού με PLC»   φωτο, video

2021-22      Τομέας Υγείας Πρόνοιας- Εργαστήριο Φυσιοθεραπείας

«Ας περπατήσουμε λοιπόν … κάνει καλό»

2. ΤΕΧΝΟΜΑΘΕΙΑ

2007-08 Ηλεκτρονικός Τομέας:        Έργο 23:  «Πολυκαναλικός έλεγχος μοντέλων από Ηλεκτρονικό Υπολογιστή»

2002-03 Ηλεκτρονικός Τομέας:        Έργο 28:     «Mελέτη, Κατασκευή και Μετρήσεις Ηχείων»

3. ΔΑΙΔΑΛΟΣ

2006-07: Ηλεκτρονικός Τομέας:       «Οπτικός Φασματικός Αναλυτής»

2005-06: Ηλεκτρονικός Τομέας:       «Μελέτη και κατασκευή κυκλωμάτων για ανταλλαγή σημάτων μέσα από την παράλληλη θύρα του Η/Υ με δυνατότητες πολυπλεξίας και υπέρυθρες επικοινωνίες

Ανάπτυξη λογισμικού ελέγχου των κυκλωμάτων και εφαρμογή σε αυτοματισμό μοντέλων τρένων

2004-05 Ηλεκτρονικός Τομέας:        Μελέτη, κατασκευή και προγραμματισμός πρωτότυπων κυκλωμάτων για ανταλλαγή σημάτων με τον η/υ, μέσα από την παράλληλη θύρα του και εφαρμογή στον αυτόματο έλεγχο λειτουργιάς μοντέλου, με ανάπτυξη λογισμικού στον η/υ.

2003-04 Ηλεκτρονικός Τομέας:        Μελέτη και κατασκευή κυκλωμάτων για μετρήσεις αναλογικών και ψηφιακών σημάτων μέσα από την παράλληλη θύρα του υπολογιστή.

4. ΕΙΚΟΝΙΚΕΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΙΣ

2005-06, 2007-08 Ηλεκτρονικός Τομέας   "Electron Technologies"  και  "AUDIO AND VISION ENTERPRICES"